Navigace

Obsah

Komentář k dotazníku

Typ: ostatní
Komentář k dotazníku

Vážení spoluobčané,

Skončila anketa/dotazník k Plánu rozvoje naší obce. Za vyplnění Vám všem velice děkuji. Dotazník předáme odborné firmě, která ho vyhodnotí a poslouží k další práci na plánu. Všechny dotazníky jsem pročetl a bez ohledu na jejich další hodnocení si dovolím napsat následujících několik postřehů hlavně o častějších poznámkách a komentářích k otázkám, ale i k celému dotazníku.

Dotazník byl opravdu anonymní a číslování bylo provedeno z důvodu zneužití, zejména jeho „zmnožení“. Není v zájmu mém ani nikoho z obecního úřadu lustrovat kdo či co napsal. Podstatná jsou data, tedy odpovědi. Samozřejmě oceňuji ty, kdož se podepsali.

Častá byla otázka k financování projektů, resp. kde na to „vezmeme peníze“. Odpověď je jednoduchá - vzhledem k velikosti a příjmům naší obce je nemožné toto financovat jinak než dotacemi, samozřejmě s částečným spolufinancováním obce. Pokud by byla obec nucena vzít si úvěr, pak pouze v rozumné výši.  Abychom mohli žádat o dotace, musíme mít nejdříve nějakou myšlenku, vizi, projekt a následně zpracovanou dokumentaci. Nejde to obráceně, že bychom někde získali peníze a ty pak použili podle uvážení a našich priorit. Takže nejdříve musíme vědět, co chceme. Pak připravit dokumentaci a následně začít shánět finance. A to i s tím rizikem, že ne všechno musí vyjít nebo to trvá delší dobu, než bychom si přáli. Všechny větší projekty fakticky přesahují volební období. Je proto velmi důležité, aby tyto projekty měly většinovou podporu u občanů a jak se dnes s oblibou říká, napříč politickým spektrem. Měla by tedy být zachována kontinuita a i při změnách v obsazení zastupitelstva či starosty bylo v těchto pro naší obec důležitých projektech pokračováno.

Spousta připomínek byla směřována ke každodenním činnostem v obci, sekání trávy, úklidu, zimní údržbě apod. Některé byly kladné, některé na nás nenechali tzv. nit suchou. To je v pořádku. Chci zdůraznit, že opravdu všechny připomínky jsou pro nás důležité. Pro jakékoliv rozhodování a řídící činnost je podstatná zpětná vazba a v případě obce a samosprávy jsou tou vazbou reakce Vás, občanů.

Závěrem Vás žádám, aby jste v případě jakéhokoliv problému souvisejícího s naší obcí přišli na obecní úřad nebo jednání zastupitelstva, můžeme to probrat, prodiskutovat a najít řešení.

Martin Valeš

starosta


Vytvořeno: 27. 7. 2020
Poslední aktualizace: 27. 7. 2020 10:27
Autor: Markéta Dlouhá

Dotace na fotovoltaickou elektrárnu

Dotace

POŠTA PARTNER

Pošta partner

KONTAKTNÍ CENTRUM ZÁPADNÍ KRUŠNOHOŘÍ

Kontaktní centrum Západní Krušnohoří

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google play
App Store

 

DSO Chomutovsko

MAS Sdružení Západní Krušnohoří

Hlášení závad

Komunitní plán - sociální pomoc